Odkaz na FacebookOdkaz na oficiální kanál YouTubeOdkaz na web Úřadu Vlády


Teplá a Toužim

Tisk E-mail

O lokalitě

 • Lokální konzultant: Alena Otajovičová

  Toužim je malé historické město na západě Čech, ležící v mělkém širokém údolí horního toku říčky Střely v Tepelské náhorní plošině. Toužim náleží do Karlovarského kraje, nachází se 35 km jihovýchodně od Karlových Varů a 50 km severozápadně od Plzně. Město má 4 tisíce obyvatel a míra nezaměstnanosti se pohybuje kolem 12 procent.

  Město Teplá leží v jižní části regionu Karlovy Vary. Je řídce osídleno a žije v něm 3 150 obyvatel. Teplá leží v západních Čechách na horním toku stejnojmenné řeky, v Tepelské vrchovině. V době komunistického režimu ve městě zchátrala řada památek a mnoho historických domů. V současné době dochází k jejich obnově. Ve městě a okolí po roce 1989 zaniklo několik významných podniků a tím pádem se zvýšila nezaměstnanost až k hranici 20 procent. Ve městě je pouze jedna základní škola a na střední školy musí studenti dojíždět například do Mariánských Lázní.

  Číst dále ...

Inspirace

 • Nebát se tančit

  Video o tom, jak romská dívka z mosteckého Chánova, díky podpoře svého okolí, dokončila SŠ a má v plánu přihlásit se na VŠ.…

  Číst dále ...

Napsali o nás


//]]>